Czy pompy ciepła wykorzystuje się także do ogrzewania np. hal produkcyjnych lub biur, hoteli?

admin Porady

Pompy ciepła to współczesne rozwiązanie, które jest zarazem tanie, przyjazne dla środowiska oraz bezobsługowe. Wielu przedsiębiorców doceniło potęgę tego rozwiązania. Wraz z opcją chłodzenia latem pompy ciepła znalazły swoje stałe miejsce nie tylko w blokach mieszkalnych, ale również hotelach, sklepach czy biurach. Dlaczego ogrzewanie pompą ciepła jest atrakcyjne? Dlaczego sprawdza się również w zakładach pracy i nie tylko?. Zapraszam do lektury. Odpowiedzi znajdują się w poniższym materiale.

Pompa ciepła – czyli atrakcyjny sposób na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń

Wiele użytkowników ceni sobie możliwość ogrzewania, a także chłodzenia pomieszczeń za pomocą pompy ciepła. Wpływ na to ma zapewnienie komfortu podczas pracy, ale również ważne jest zachowanie niskich kosztów eksploatacji. Wachlarz możliwości, jakie niesie za sobą zastosowanie pomp ciepła, wpływa nie tylko na obniżenie kosztów, ale również komfort i poprawę jakości świadczonych usług przez daną instytucję. Do zalet zalicza się:

  • pobieranie energii z otoczenia,
  • zmniejszenie kosztów ogrzewania,
  • brak konieczności korzystania z innych środków do uzyskania ciepła takich jak węgiel, olej, drewno,
  • możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego w okresie letnim,
  • ogrzewanie wody użytkowej,
  • monitorowanie parametrów oraz zdalne sterowanie pompą ciepła.

Ogrzewanie pompą ciepła – wszędzie tam gdzie liczą się niskie koszty eksploatacji

Pompy ciepła powietrze woda są urządzeniami, które dzięki swojej budowie umożliwiają pozyskanie ciepła zgromadzonego ze środowiska. Coraz częściej instaluje się je w sklepach, biurach, hotelach czy halach produkcyjnych ze względu, że nie wymagają dodatkowego nakładu pracy i koszty eksploatacji są stosunkowo niskie. Ponadto są to urządzenia, które dzięki nowej technologii charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą oraz konserwacją, a także bezawaryjną pracą. Dzięki wykorzystaniu tego unikalnego systemu przedsiębiorstwa mają możliwość osiągnąć niski poziom zużycia energii i stać się obiektem energooszczędnym i ekologicznym.”